تبلیغات
رودخانه دز و پارک های ساحلی دزفول - مطالب مرداد 1392
رودخانه دز و پارک های ساحلی دزفول
رودخانه دز یکی از زیباترین رودهای ایران و دزفول شهر پارک های ساحلی

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 مرداد 1392
آسیاب های تاریخی دزفول

آسیاب های تاریخی دزفول بخش مهمی از سازه های آبی این شهر هستند که در سه قسمت رودخانه دز واقع شده اند. قدمت اولیه این سازه ها به دوره ساسانی و همزمان با شکل گیری شهر می رسد. به دلیل اهمیت و ارزش این آسیاب ها در دوره های مختلف تاریخی مرمت و بهسازی شده اند و همواره یکی از مشاغل مهم در آن جریان داشته است.

آسیاب های تاریخی دزفول

 این سازه های ارزشمند در ردیف آثار ملی ایران به ثبت رسیده و بخشی از آنها تحت عنوان موزه آب مرمت شده است. در کنار موزه آب، رستوران ساحلی سنتی و کافی شاپ قرار گرفته که مجموعه ی گردشگری خاطره انگیزی را در کنار ساحل رود دز به وجود آورده است.


آسیاب های تاریخی دزفول
طبقه بندی: سازه های آبی دزفول، 
برچسب ها: آسیاب های تاریخی دزفول، دزفول، سازه های آبی، رود دز، رودخانه دز، دزفول شهر سازه های آبی، عکس آسیاب های دزفول،
ارسال توسط مرضیه سجادی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 مرداد 1392
پارك ساحلی دووه - دزفول

پارک ساحلی دووه دزفول فرصت همنشینی با زلال آبی رود دز را در فضایی سبز و دلنشین ایجاد می کند. این پارک زیبا در ساحل شرقی رود دز و بین امام زاده رودبند و پل جدید دزفول و در کنار بافت تاریخی دزفول واقع شده است. این پارک دارای پارکینگ اختصاصی با ظرفیت بیش از 400 خودرو، فضای سبز، محل های نشیمن ویژه خانواده ها و... می باشد. همچنین در کنار این پارک زیبا، موزه آب دزفول واقع شده و منظره ی کت های دزفول در ساحل غربی رود دز، منظره ی دلنشینی را ایجاد کرده است. در انتهای این پارک زیبا رستوران ساحلی با آلاچیق های سنتی احداث شده که خاطره ی لحظه هایی زیبا در ساحل دز را ماندگار می کند.

پارك ساحلی دووه - دزفول


طبقه بندی: پارک های ساحلی دزفول، 
برچسب ها: پارك ساحلی دووه دزفول، پارك ساحلی، دزفول، شهر دزفول، رودخانه، دووه، دزفول شهر پارک های ساحلی،
ارسال توسط مرضیه سجادی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 مرداد 1392
پارك ساحلی ولیعصر (عج) - دزفول

یکی از محل های تفریحی و زیبای شهر دزفول پارک ساحلی ولی عصر عج الله است. این پارک زیبا در جنوب شهر دزفول و در ساحل رود همیشه خروشان دز واقع شده است. فضاهای متنوع بازی، کانال آبی که از وسط پارک می گذرد، قرارگیری در کنار پل باستانی دزفول، امکانات اولیه نظیر پارکینگ نمازخانه و سرویس بهداشتی و قایق های تفریحی در مجموعه، باعث ایجاد فضای لذت بخشی در بین دو پل پنجم و پل باستانی دزفول شده است.

پارك ساحلی ولیعصر (عج) - دزفول


طبقه بندی: پارک های ساحلی دزفول، 
برچسب ها: پارك ساحلی ولیعصر دزفول، پارك، دزفول، پارك دزفول، پارك ساحلی، شهر دزفول، ولی عصر،
ارسال توسط مرضیه سجادی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 مرداد 1392
رستوران ساحلی دزفول

رستوران زیبای ساحلی و سنتی دزفول در کنار پارک ساحلی دووه و آسیاب های تاریخی دزفول قرار دارد. این رستوران در شب در کنار ساحل زیبای رود دز ، منظره ای رویایی به وجود آورده که بر زیبایی های پارک رعنا در طرف مقابل رودخانه افزوده است. با توجه به فضای ویژه این رستوران، رودخانه و همچنین کافی شاپ ساحلی در کنار آن و دسترسی مناسب مجموعه متنوع تفریحی و گردشگری در ساحل رود دز به وجود آمده است.طبقه بندی: رستوران های ساحلی دزفول، 
برچسب ها: رستوران ساحلی دزفول، دزفول، رستوران، رستوران ساحلی، رودخانه دز، رودخانه، شهر،
ارسال توسط مرضیه سجادی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin